usługi dla mobilności pracowników

reloplanet-infografika-v3a

konsulting

Zmiana miejsca zamieszkania może być stresująca, zwłaszcza jeśli wchodzi w grę zmiana kraju. Coś o tym wiemy – sami tego doświadczaliśmy nie raz. Dlatego tak bardzo ważne dla nas jest zrozumienie potrzeb i indywidualnej sytuacji osoby czy też rodziny, która się przeprowadza. Współpracę zawsze rozpoczynamy spotkaniem, podczas którego nasz doradca omówi wszelkie ważne sprawy, wytłumaczy zawiłości procedur i pomoże zaplanować, tak by bez stresu wszystko udało się w określonym terminie. Podczas naszej wieloletniej działalności nieraz spotkaliśmy się z niecodziennymi sytuacjami. Dlatego prosimy, by podczas tego spotkania zadawać jak najwięcej pytań. Nasz doradca postara się odpowiedzieć na wszystkie, a dzięki temu łatwiej będzie nam wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

doradztwo podatkowe

Reloplanet pomoże również w rozwiązaniu zawiłości podatkowych, związanych ze zmianą państwa zamieszkania. Doradzimy, odzyskamy nadpłacone kwoty, pomożemy w rozliczeniach rocznych. Pracujący dla nas specjaliści, sprawią że nowym miejscu będą Państwo spali spokojnie.

 

przeprowadzka i transport

Specjalnie dla Państwa układamy cały logistyczny plan przeprowadzki. Klient nie musi zaprzątać sobie głowy odprawą celną czy też odbiorem rzeczy z portu czy lotniska – tym zajmie się Reloplanet. Dostarczymy mienie do Państwa nowego domu.

pakowanie

Gdy już wszystko zatwierdzone: zakres usług, ceny oraz harmonogram poszczególnych działań, przychodzi dzień przeprowadzki. Zatem czas na pakowanie! Usługę realizują doświadczone ekipy, kontrolując cały proces. Szeroka gama kartonów i materiałów do pakowania gwarantuje bezpieczną podróż nawet najbardziej delikatnym i nietypowym w kształcie przedmiotom.
W razie potrzeby zapewniamy dodatkowe zabezpieczenia w postaci skrzyń „pod wymiar“. Demontujemy również meble, które tego wymagają, zabezpieczamy na czas transportu i przygotowujemy do ponownego montażu. Gdy wszystkie paczki są już naszykowane do zabrania z domu, otrzymują Państwo kopię ich listy.

W zależności od wybranego środka transportu wszystkie rzeczy są umieszczane w ciężarówce, kontenerze lub też w naszym magazynie do wysyłki lotniczej.

transport

Pomagamy wybrać optymalny środek transportu, który przewiezie Państwa mienie. Wszystko zależy od wielkości transportu, kierunku i oczekiwanego czasu przeprowadzki. Oferujemy transport:

drogowy – polecamy przy przeprowadzkach krajowych i międzynarodowych w obrębie Europy. Dysponujemy wyspecjalizowanym taborem, współpracujemy z siecią sprawdzonych firm transportowych

morski – stosowany przede wszystkim przy relokacjach międzykontynentalnych. W zależności od ilości przewożonych rzeczy stawiamy do dyspozycji Klienta kontener lub też mniejszą dodatkowo zabezpieczoną drewnianą skrzynię

lotniczy – polecany wówczas, gdy Klientowi zależy na czasie, a do przewiezienia nie ma wielu rzeczy

dostawa rzeczy

Jeśli przeprowadzają się Państwo do kraju poza Unią Europejską niezbędna jest dokumentacja eksportowa i importowa. Reloplanet pomoże w jej sporządzaniu w kraju wysyłki i dostawy. W wyznaczonym terminie Państwa mienie będzie dostarczone, wniesione, rozpakowane, a zużyte materiały zutylizowane.

 

wsparcie administracyjne

Zmiana kraju zamieszkania wiąże się z niemałym zamieszaniem nie tylko w życiu samego pracownika, ale również całej jego rodziny. Dla firmy wysyłającej za granicę to również wyzwanie – pracownik, by spełnił pokładane nadzieje w nowym miejscu, musi tam się dobrze czuć.
Rodzinna przeprowadzka relokacyjna to również cała lista spraw administracyjnych do załatwienia. Reloplanet pomaga w jej realizacji i ułatwia odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Zatroszczymy się o wszystko: od spraw administracyjnych, przez wyszukanie domu, szkół, przychodni po usługi złotej rączki czy pomoc w znalezieniu opiekunki.
Każdy Klient w zależności od potrzeb otrzymuje pakiet usług relokacyjnych, który może obejmować:

  • legalizację pobytu,
  • wszelkie czynności administracyjne: meldunek, prawa jazdy, rejestracja samochodu itp.
  • organizację wstępnych podróży poznawczych,
  • poszukiwanie domów, mieszkań, apartamentów,
  • szkolenia kulturowe, językowe i wszelkie inne, według potrzeb.

Wielostronność naszych usług przyczynia się do tego, że przeprowadzka będzie kojarzyć się z rodzinną przygodą i początkiem nowego życia.

dostawa rzeczy

Jeśli przeprowadzają się Państwo do kraju poza Unią Europejską niezbędna jest dokumentacja eksportowa i importowa. Reloplanet pomoże w jej sporządzaniu w kraju wysyłki i dostawy. W wyznaczonym terminie Państwa mienie będzie dostarczone, wniesione, rozpakowane, a zużyte materiały zutylizowane.