International Mover – Reloplanet

Przeprowadzka do USA

  • Home
  • Przeprowadzka do USA

Przeprowadzka do USA

12 lutego 2022 admin Comments Off

Emigracja do USA to marzenie wielu z nas. Jednak nim zapakujemy swój dobytek i wynajmiemy usługi firmy relokacyjnej musimy przedrzeć się przez morze formalności. Najważniejszą kwestią jest wiza. Nawet jeśli rząd USA zniesie wizy dla Polaków,  będzie to oznaczało tyle, że do USA będziemy mogli wjeżdżać jako turyści, a nie imigranci. Jeżeli więc zamierzamy zamieszkać za oceanem na stałe, nie ominie nas staranie się o wizę imigracyjną. Wizy takie wydawane są w kilku kategoriach: wizy rodzinne, w tym dla członków najbliższej rodziny obywatela USA, wizy pracownicze, wizy wydane w ramach Programu Loterii Wizowej, wizy dla emigrantów specjalnej kategorii.  Wiele osób wyjeżdża do USA, ponieważ znalazło tam odpowiednią pracę lub zostało skierowanych przez firmę, w której pracują obecnie. Jednakże jeśli jest inaczej, przed wyjazdem warto obserwować rynek pracy, w rejonie, do którego planujemy przeprowadzkę. Kolejną ważną kwestią, o którą trzeba zatroszczyć się odpowiednio wcześniej to mieszkanie i sprawna przeprowadzka na inny kontynent.

Usługi firmy przeprowadzkowej

Wyprowadzając się na drugi koniec świata warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. W pierwszej kolejności warto umówić się na rozmowę z konsultantem. Podczas spotkania konsultant udzieli informacji na temat przewozu dobytku. Podczas spotkania warto dopytać jakie dokumenty trzeba wypełnić lub podpisać przed pakowanie, a jakie w dniu pakowania, co można przewieź, jakie przedmioty muszą być wyszczególnione, jak będą pakowane poszczególne rzeczy. W trakcie rozmowy można umówić się na dzień i godzinę pakowania oraz poinformować o wszelkich dodatkowych wymaganiach.

Przeprowadzka z firmą relokacyjną

Kiedy projekt przeprowadzki jest zaakceptowany przychodzi czas realizacji. Firma przeprowadzkowa prócz materiałów do pakowania posiada również wykwalifikowanych pracowników do pakowania i noszenia rzeczy. Nie wszystko możemy zabrać od razu, dlatego solidne firmy relokacyjne posiadają magazyny, w których mienie może być przez jakiś czas składowane. Jest to doskonałe rozwiązanie np. w przypadku zabytków, które muszą przejść odpowiednią procedurę importową.