International Mover – Reloplanet

Przeprowadzka międzynarodowa

  • Home
  • Przeprowadzka międzynarodowa

Przeprowadzka międzynarodowa

14 stycznia 2022 admin Comments Off

Współcześnie w dobie otwartych granic wielu Polaków decyduje się na przeprowadzkę, głównie do krajów europejskich – Niemiec, Szwecji, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Zorganizowanie przeprowadzki międzynarodowej może być jednak dużym wyzwaniem logistycznym. Przeprowadzka między różnymi krajami jest znacznie bardziej skomplikowana od tej w ramach jednego miasta czy też kraju. Problemem jest przede wszystkim znaczna odległość i dodatkowe opłaty, które mogą pojawić się w trakcie przeprowadzki. Nie zapominajmy również, że w przypadku przejazdów samochodem osobowym niewiele rzeczy się do niego zmieści. Nie zapominajmy również o kwestii czasu – dojazd na miejsce może wymagać nocowania podczas podróży, dlatego musi być ona odpowiednio zaplanowana.

Jak się zapakować?

Aby zabezpieczyć mienie i posegregować wszystko, co chcemy ze sobą zabrać należy skompletować zestaw kartonów oraz worków foliowych, bądź skorzystać z tych, które może zaoferować nam firma przeprowadzkowa. Wszystko co się da, warto zapakować w kartony, co znacznie ułatwia nie tylko poukładanie i uporządkowanie rzeczy, ale także sam transport. Pamiętajmy, aby ciężkie rzeczy pakować  z umiarem, ponieważ zbyt obciążony karton może się rozerwać. Rzeczy delikatne – sprzęt elektroniczny, szkło, zastawę stołową trzeba zapakować w folię bąbelkową oraz opisać np. „Uwaga szkło” i „Delikatne”. Przygotowując sprzęt AGD takich jak lodówka koniecznie trzeba wyciągnąć z nich elementy ruchome. Rośliny najlepiej przewozić w kartonach z otworami, tak, aby miały one czym oddychać. Duże meble również należy dokładnie zabezpieczyć – szuflady zakleić taśmą i podobnie, jak w przypadku AGD usunąć elementy ruchome.

Relokacja – jaki transport jest najlepszy?

Przeprowadzkę można zorganizować samodzielnie lub skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w przeprowadzkach międzynarodowych. Podjąć decyzję ułatwia ocenienie ilości mienia, które chcemy ze sobą przewieźć. Jeżeli bierzemy jedynie rzeczy podstawowe możemy zrobić to samodzielnie lub nadać je paczką. Jednakże, kiedy relokacja obejmuje również przewiezienie gabarytów warto skorzystać z usług oferowanych przez firmę relokacyjną.