International Mover – Reloplanet

Przeprowadzka do Kanady – czy warto?

  • Home
  • Przeprowadzka do Kanady – czy warto?

Przeprowadzka do Kanady – czy warto?

10 stycznia 2022 admin Comments Off

Polacy mają opinię bardzo dobrych pracowników, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje. Wielu naszych rodaków doświadczyło już pracy w Wielkiej Brytanii czy Irlandii, co oznacza, że ich wielkim atutem jest płynny język angielski.  Innym ciekawym rynkiem pracy jest obecnie Kanada. Warto zaznaczyć, że prawie 20% ludności tego kraju urodziło się poza jego granicami. Wielu Polaków wyjeżdża tam z powodu ciekawych ofert pracy oraz dobrych warunków mieszkaniowych. Nim jednak wyjedziemy z kraju, musimy dopełnić wszelkich formalności prawnych oraz, oczywiście, zorganizować przeprowadzkę z całym naszym mieniem.

Kwestie prawne

Nim zaczniemy ubiegać się o wizę do Kanady musimy sprawdzić czy posiadamy paszport czytany maszynowo. Oznacza to, że taki dokument można skanować komputerowo. Pamiętajmy, że niektóre dokumenty wydane poza granicami naszego kraju nie posiadają tej funkcji. Dlatego trzeba sprawdzić czy paszport posiada specjalny pasek na spodzie strony z naszym zdjęciem Ponadto osoby, posiadające paszport bez cech biometrycznych muszą ubiegać się o inny dokument. W przeciwnym razie otrzymają jedynie wizę na pobyt czasowy. Długość przebywania w Kanadzie zależy od decyzji Urzędnika Imigracyjnego, która podejmowana jest już na granicy kanadyjskiej. Jeżeli urzędnik nie wpisze konkretnego okresu, w którym można przebywać na terenie kraju, oznacza, że możemy być tam sześć miesięcy od daty wjazdu. Oczywiście później można ubiegać się o przedłużenie wizy. Jeżeli planujemy podjąć pracę w Kanadzie konieczne jest specjalne pozwolenie. Powinniśmy się o nie ubiegać jeszcze przed wyjazdem. Można to zrobić w Sekcji Wizowej.

Wyjazd i przewóz mienia

Jeżeli udało się nam dopełnić wszelkich formalności możemy zająć się przeprowadzką. W tym celu najlepiej skorzystać z usług, które oferuje firma przeprowadzkowa. Dzięki niej szybko i sprawnie przewieziemy nie tylko rzeczy podstawowe, jak ubrania, książki, płyty, pamiątki, ale również wyposażenie domu. Jej pracownicy zatroszczą się o meble czy sprzęt AGD. Na naszej głowie zostanie jedynie zapakowanie i opisanie paczek.